THYMOVAR proti Varroáze
THYMOVAR je registrovaný veterinární léčivý přípravek pro léčení varroázy na včele medonosné a je podporovaný dotacemi Evropské unie ve výši 70%. Účinná látka THYMOVARu je přírodní látka zvaná thymol, který se v přírodě vyskytuje například v silici Tymiánu, Mateřídoušce obecné, atd. Díky svým silným antiseptickým vlastnostem se thymol používá i jako antiseptikum do moderních ústních vod. Před tisíci lety se thymol používal v Egyptě pro mumifikaci lidských těl, jelikož thymol ničí také bakterie a houby. Thymol je obsažen také v některých potravinách, ale také v medu.
THYMOVAR byl vyvinut ve Švýcarsku firmou Andermatt BioVet AG v roce 1998, kde byl také v tomto roce registrován. Firma Andermatt BioVet AG se zabývá vývojem a výrobou léčiv pro hospodářská zvířata od roku 1988. V České republice byl THYMOVAR registrován až v roce 2010. Ve stejném roce byl registrován také v Polsku, Slovensku, Slovinsku a Anglii. Nyní je registrován ve 24 zemích po celém světě.
THYMOVAR rozdíly oproti jiných léčiv
Rozdíl je především složením, tedy aktivní složkou thymolem, který je přírodní a velmi účinný. U léčiv s aktivní složkou thymolem je pak rozdíl v tom, že THYMOVAR jsou v podstatě proužky s thymolem. Proužky (15 g thymolu) , které jsou vyrobeny z medokované tkaniny z celulosy, včely nevtahují do úlu, ale pouze je potáhnou propolisem, což účinnost neovlivňuje. V podstatě účinnost ovlivňuje pouze teplota a vnitřní objem úlu - správné dávkování.
Proužky THYMOVAR nasáklé thymolem - APLIKACE U JEDNOHO NÁSTAVKU - proužky se skládají kolem plodu. Více informacío léčivu THYMOVAR se dozvíte na produktových stránkách www.thymovar.cz